Powiększanie ust jako jeden z elementów medycyny estetycznej


Medycyna estetyczna obejmuje szereg zabiegów, które mogą poprawić nasz wygląd i nasze samopoczucie. Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest powiększanie lub modelowanie ust. Pełne i regularne usta potrafią odmienić oraz odmłodzić wygląd naszej twarzy w znaczący sposób.
Zabieg odbywa się za pomocą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego cienką igłą. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim, jednak jej obecność zmniejsza się z wiekiem.
Po zabiegu mogą pojawić się maleńkie krwiaczki, zaczerwienienia, siniaki czy obrzęk.Typowa dolegliwość to lekkie pieczenie, jednak samo wkłucie jest praktycznie bezbolesne.
Koszt, jaki należy ponieść zależy od ilości wstrzyknięć i ilości kwasu hialuronowego potrzebnego do uzyskania zamierzonego efektu, dlatego ocenić można go wyłącznie podczas konsultacji w gabinecie. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, zabieg nie może być przeprowadzany u kobiet spodziewających się dziecka ,w okresie laktacji, a także w przypadku niektórych zmian skórnych, chorób i przyjmowania niektórych leków, co szczegółowo sprawdzane jest przed zabiegiem przez osobę wykonującą powiększanie ust.
Powiększanie ust to zabieg, który należy powtarzać. Dokładny czas, w którym będziemy cieszyć się pięknymi ustami nie jest możliwy do określenia, ponieważ zależy od organizmu i wynosi od 6 do 18 miesięcy.